ADÉLKA

DogdancingObedience


Plemeno: Border Collie

Barva: černo-bílá

Narozena: 20.6.2009

Hmotnost: 17 kg

Číslo čipu : 94100003144449


Zkoušky:

Obedience: OB-Z známka Výborně,  OB-1 známka Velmi dobře

Dogdancing: Htm1,DwD1,F1,MD1 - zkoušky splněny na známky
výborně, tudíž splnila podmínky pro udělení titulu:

MoD1 - Master of Dogdancing 1.stupně

KJ ČR Brno: ZOP - známka Výborně

NZŘ: ZZO - 53 bodů z 60  

 

Border kolii jako plemeno jsem poznala u jedné rodinné známé. Na internetu jsem si ještě pak přečetla nějaké informace a toto plemeno mě nadchlo tolik, že když mi umřela moje 14ti letá trpasličí pudlička Jessinka, začala jsem shánět štěňátko borderky. Jediné štěňátko, které bylo v té době dostupné měla paní Jana v Berouně, která si ji ale chtěla nechat pro sebe. Nastalo tak týdenní přemlouvání a prošení a nakonec se podařilo a já si pro ni jela co nejrychleji, než si to paní Jana rozmyslí. :) Adélka už měla i jméno, na které už slyšela a tak jsem ho už neměnila. Adélka je můj první pejsek s kterým se věnuji psím sportům, takže jsem vlastně také úplný začátečník a učím se společně s Adélkou.

Adélka je hodně veselá, akční, ale i citlivá, tvrdohlavá a až moc důvěřivá. Je to neskutečný mazel, který miluje děti a hry s nimi. (no a když jim ještě upadne něco dobrého….) :) :)

Ze všeho nejraději aportuje vše co se dá. Za pamlsek a uzel udělá skoro všechno a snaží se mi zavděčit a udělat mi radost.

Nejvíce se věnujeme Obedience a Dogdancingu a začínáme sklízet úspěchy i přes mé věčné chyby a nervozitu.

Už si to bez Adélky nedovedu představit a když jsem o ní na dva dny přišla, když mi ji ukradli ze zahrady, zhroutil se mi celý svět. Měla jsem ale velké štěstí a Adélku se podařilo najít a od té doby se mé priority změnily. Nějaké zkoušky a závody už nejsou tak podstatné i když potěší každý úspěch kterého dosáhneme. Je pro mě ale nejdůležitější že je zdravá a že ji mám!!!

Borderka jako plemeno mě naprosto uchvátila a proto jsme nezůstali pouze u jedné a pořídili Ádě kámošku.